Kedy budú utajené výberové konania v zdravotníctve minulosťou ?

Poslednú dobu môžeme čítať články o tom, aké rôzne skupiny vyhrávajú rôzne výberové konania za milióny eur. Ako je to možné? No, niekto tie výberové konania vyhlasuje a preto ak chcú giganty uspieť musia mať svojich ľudí na správnych miestach. Minimálne na riadiacich postoch, v predstavenstvách či dozorných radách. A tak isto aj vo výberových komisiách, ktoré vyberajú šéfov oných zariadení, ktoré vyhlasujú rôzne súťaže. A tak sa pozrime, ako dané výberové konania prebiehajú na Ministerstve zdravotníctva. Skúsme si to porovnať napríklad s výberovými konaniami na Ministerstve životného prostredia – sú verejné, vysielané online do éteru a každý si môže vypočuť názory uchádzačov.
A aké je to na Ministerstve zdravotníctva ?
Žiadne on line vysielanie, takmer žiadne výstupy z výberka a …….. A ako to vlastne funguje?

Minister odvolá riaditeľa nejakej nemocnice a dočasne na 6 mesiacov tam menuje nového, na dobu určitú. Po 6 mesiacoch sa urobí výberové konanie na nového riaditeľa a čuduj sa svete, vždy vyhraje ten, čo tam bol dočasne na 6 mesiacov. A aby sme sa čudovali ešte viac, tak ani jeden z víťazov nedá súhlas na zverejnenie svojho víťazného projektu (čo považujem za absolútny výsmech). Kľudne môže do projektu nakresliť Snehulienku a sedem trpaslíkov alebo rovno Gorilu, ktorej kámoš občas sedí v niektorých výberových komisiách a aj v rôznych orgánoch spoločností v zdravobiznise. A tak sú na všetkých správnych postoch veľmi často tí „správni“ ľudia………….a biznis sa môže roztočiť.

Tu je pár príkladov o tom, o čom píšem. Ja ísť do výberového konania a vyhrať ho, tak budem na projekt hrdý a budem rád, keď ho zverejnia, aby všetci vedeli, aké mám plány. Iba ak nie… A reči o tom, že sa jedná o autorské práva a preto nedávajú súhlas na zverejnenie projektu si môžu nechať tak pre starú mamu…

Covid dotácia na nájomné je diskriminačná, likvidačná a asi aj protiústavná alebo prečo budú mať podnikatelia vyššie nájomné 4 roky.

14.03.2021

Sústavne počúvame o rovnosti pred zákonom. A platí to aj v podnikaní, že všetci by sme mali podnikať za rovnakých pravidiel tak, aby nikto nebol zvýhodňovaný oproti inému. Covid „podpora“ na nájomnom je však pravým opakom. Keď daňový úrad chce vykonať kontrolu podnikateľa, tak si ho vie nájsť v jeho prevádzke. Ale keď má štát vyplatiť nejakú úľavu na [...]

Košickí developeri nesmú robiť pre mesto urbanistické štúdie.

27.01.2021

Počúvame zo všetkých strán, aké dôležité je chrániť životné prostredie, faunu a flóru. Mesto Košice sa chce uchádzať o titul Zelené mesto Košice, aj keď nikto netuší, čo sa za tým skrýva a či už podalo žiadosť. Ak by chcelo byť mesto Košice naozaj zelené, malo by si hneď v úvode nastaviť „zelené“ procesy fungovania svojich úradov a samosprávy ako celku. [...]

Polovičnú úhradu za nájomné nedostali a nedostanú stovky, možno tisícky podnikateľov.

02.12.2020

Oznam o preplatení polovičku nájmu pre podnikateľov znie krásne. A to je snáď všetko, pre mnohých. Štát tisícky podnikateľov hodil cez palubu a tí nedostali ani cent. A prečo? Podnikateľ podniká v priestoroch, ktoré má prenajaté od prenajímateľa. Štát zatvoril povinne všetky prevádzky a bombasticky oznámil, že podnikateľom preplatí polovicu nájmu, ale… A [...]

Veľký baldachýn, Bystrianska jaskyňa

Do jaskýň chcú tento rok nalákať viac ľudí. Pomôcť majú viaceré novinky, jednou z nich je fotenie grátis

30.03.2026 20:30

Slovensko má na svojom území tisícky jaskýň, no verejne prístupných je len trinásť. Ročne si ich pozrie zhruba pol milióna turistov, ale tento počet chcú radikálne zvýšiť.

Vystava botanicka  zahrada Kosice  10

Košickú botanickú záhradu oživili figúrky žien aj busty umelcov. Priniesli radosť aj nadsádzku

30.03.2026 19:40

Botanická záhrada UPJŠ v Košiciach po novom ponúka aj umelecké vyžitie.

CH-47s lietadlo, americká armáda, vojaci, mariňáci, US NAVY

Na Blízky východ dorazili stovky príslušníkov amerických elitných jednotiek

30.03.2026 19:20

Americké médiá informovali o tom, že Spojené štáty možno chystajú proti Iránu pozemné operácie.

Donald Trump, protest

Trump chce iránsku ropu a urán. Ak by začal s pozemnou inváziou, bolo by to horšie ako vojna v Iraku, varujú experti

30.03.2026 19:00

Amerického prezidenta láka 400 kg obohateného uránu, ako aj ropa z Iránu. Bude to dôvod na pozemnú ofenzívu?

Lipták Zdenko

...píšem o veciach verejných a korupcii, lebo verím v lepšiu spoločnosť... zdenkoliptak.com

Štatistiky blogu

Počet článkov: 62
Celková čítanosť: 253782x
Priemerná čítanosť článkov: 4093x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy