Založ si blog

Dokedy budú architekti, politici a ich mecenáši podvádzať a zavádzať košičanov?

Dnes som bol na (údajne) verejnom prerokovávaní – Prerokovanie Zmien a doplnkov č. 2 Regulačného plánu Obvodového centra Košice-Terasa v lokalite Považská.
Čo z toho, že návrh obsahuje nereálne veci a prinesie do danej lokality (Lunik I v Košiciach) množstvo problémov? Nikomu to nevadí. Úradníci mesta (majú slúžiť občanom) kľudne pripravia návrh, ktorý je zavádzajúci a ide iba proti občanom a životnému prostrediu. Som si istý, že im toto niekto nadiktoval.

 

Je pre mňa nepochopiteľné, ako hlboko dokážu architekti a aj úradníci mesta (údajne slúžiaci blahu verejnosti) klesnúť len preto, aby vyhoveli požiadavkám investora a „neskorumpovaným“ politikom (kto vie čo za to?).

Občania sa dlhodobo dožadujú, aby sa verejné prerokovania nekonali cez pracovnú dobu. Ale keď je potrebné, aby prišlo čo najmenej ľudí, tak sa prerokovanie urobí práve cez pracovnú dobu ráno o 09,00 hod. a najlepšie počas predvianočného zhonu. Pripomienky je možné podať písomne do 07.01.2014, čiže do termínu, kedy je veľká väčšina ľudí na cestách, na návštevách, dovolenkách a prázdninách. Ale o to predsa vedeniu mesta ide spolu s ich mecenášmi – odstaviť čo najviac verejnosť.
Aj mesto, aj mestská časť, aj architekti nechcú povedať, kto je za celou touto zmenou. Všetci to taja, všetci sa boja a držia hubu a krok… Chápem, že červený valec je nebezpečný, ale ak je toto tajné, tak potom čo za špinavú hru sa to niekto chystá rozohrať, keď je taký supertajný?
V najbližších dňoch musíme zmobilizovať obyvateľov danej lokality, lebo po schválení, čiže po 07.01.2014 už bude neskoro a problémy sa o pár mesiacov dostavia.

 

Druhý príklad.
Mesto Košice dňa 13.12.2013 (piatok) zverejnilo, že dňa 18.12.2013, čiže o 2 pracovné dni !!!!, sa bude konať ďalšie verejné prerokovanie okolo územného plánu. V meste Košice ale platí uznesenie poslancov mesta Košice č. 1297 o 15-dňovej oznamovacej povinnosti mesta voči občanom. Mesto vedome porušuje zákon, lebo som si istý, že to opäť niekomu vyhovuje. Preto táto vec skončí na prokuratúre, lebo mesto Košice na čele s Richardom Rašim, ktorý sľuboval transparentné Košice (chcel som napísať pod vedením, ale to by nebol pravda, lebo mesta riadi niekto úplne iný). Slovo „transparentné“ v podaní strany SMER znamená neviditeľný (všetko sa deje potichu a čo najneviditeľnejšie) a s tou skutočnou spoločenskou transparentnosťou to nemá nič spoločné.

Je smutné dnešné (opakované) zistenie, že úradníci magistrátu mesta Košice a najmä červení politici v Košiciach sú tu pre investorov a nie pre občanov, z ktorých peňazí sú platí a ktorým majú slúžiť.

Prečo mnohé dažďové záhrady považujem za drahé, trošku populistické a nesystémové.

17.10.2020

Dnes je moderné a aj potrebné rozprávať o ochrane životného prostredia, o klimatických problémoch a podobne. Ale aj konať. Všetci vieme, že odvádzanie vody zo striech či ciest do kanálov je zlé riešenie. A ja s tým úplne súhlasím. Ak by sme nemali kanalizáciu, tak dažďová voda, ktorá by spadla, ostala by na danom mieste kde by sa vytvorili mláky a a na [...]

Stalin mal NKVD, Polaček má Referát auditu a kontrolingu (RAK).

24.07.2020

Každá samospráva, čiže obce a mestá sa riadia Zákonom o obecnom zriadení 369/1990, pričom Bratislava a Košice majú ešte vlastné zákony, no základ tvorí 369/1990. Zákon upravuje rozhodovaciu právomoc, výkonnú a aj kontrolnú. Za účelom kontroly majú veľké mestá útvary hlavného kontrolóra, menšie majú hlavného kontrolŕa a tí podliehajú parlamentu [...]

Ukradli FB stránku obce Rudník tí, čo organizujú referendum ?

09.07.2020

Obec Rudník pri Košiciach. V sobotu ju čaká čudné referendum, na ktoré prídu len tých pár, čo im uverili. Ale čo je podstatné je to, že referendum je vrcholom občianskej demokracie, v ktorej môžu občania slobodne a demokraticky vyjadriť svoj názor. Je to o slušnosti, demokracii a práve. Je o slušnosti, demokracii a práve aj to, že títo organizátori referenda urobili to, [...]

Testovanie na koronavírus

ONLINE: Pred Dňom vďakyvzdania mali v USA veľa obetí

26.11.2020 06:00, aktualizované: 06:43

V Spojených štátoch pribudlo v stredu vyše 2400 úmrtí súvisiacich s novým koronavírusom, čo je najvyšší denný prírastok za šesť mesiacov.

Michael Flynn

Trump omilostil svojho bývalého poradcu Michaela Flynna

26.11.2020 05:47

Donald Trump omilostil svojho bývalého poradcu Michaela Flynna, ktorý sa priznal, že klamal FBI o svojich kontaktoch s ruskými predstaviteľmi.

Peter Kovařík

Kovařík: Budem sa uchádzať o post policajného prezidenta

26.11.2020 05:30

Dočasný prezident Policajného zboru Peter Kovařík má záujem pokračovať vo funkcii. Aj pre pocit, že dôveryhodnosť polície sa zvyšuje.

pocasie-26-11-2020

Prvý sneh aj v nížinách. Kedy ho môžeme očakávať?

26.11.2020 00:00

V najbližších dňoch môžeme na Slovensku očakávať sneženie aj v nížinách. Kedy môže prísť a ako dlho vydrží?