Založ si blog

Dokedy budú architekti, politici a ich mecenáši podvádzať a zavádzať košičanov?

Dnes som bol na (údajne) verejnom prerokovávaní – Prerokovanie Zmien a doplnkov č. 2 Regulačného plánu Obvodového centra Košice-Terasa v lokalite Považská.
Čo z toho, že návrh obsahuje nereálne veci a prinesie do danej lokality (Lunik I v Košiciach) množstvo problémov? Nikomu to nevadí. Úradníci mesta (majú slúžiť občanom) kľudne pripravia návrh, ktorý je zavádzajúci a ide iba proti občanom a životnému prostrediu. Som si istý, že im toto niekto nadiktoval.

 

Je pre mňa nepochopiteľné, ako hlboko dokážu architekti a aj úradníci mesta (údajne slúžiaci blahu verejnosti) klesnúť len preto, aby vyhoveli požiadavkám investora a „neskorumpovaným“ politikom (kto vie čo za to?).

Občania sa dlhodobo dožadujú, aby sa verejné prerokovania nekonali cez pracovnú dobu. Ale keď je potrebné, aby prišlo čo najmenej ľudí, tak sa prerokovanie urobí práve cez pracovnú dobu ráno o 09,00 hod. a najlepšie počas predvianočného zhonu. Pripomienky je možné podať písomne do 07.01.2014, čiže do termínu, kedy je veľká väčšina ľudí na cestách, na návštevách, dovolenkách a prázdninách. Ale o to predsa vedeniu mesta ide spolu s ich mecenášmi – odstaviť čo najviac verejnosť.
Aj mesto, aj mestská časť, aj architekti nechcú povedať, kto je za celou touto zmenou. Všetci to taja, všetci sa boja a držia hubu a krok… Chápem, že červený valec je nebezpečný, ale ak je toto tajné, tak potom čo za špinavú hru sa to niekto chystá rozohrať, keď je taký supertajný?
V najbližších dňoch musíme zmobilizovať obyvateľov danej lokality, lebo po schválení, čiže po 07.01.2014 už bude neskoro a problémy sa o pár mesiacov dostavia.

 

Druhý príklad.
Mesto Košice dňa 13.12.2013 (piatok) zverejnilo, že dňa 18.12.2013, čiže o 2 pracovné dni !!!!, sa bude konať ďalšie verejné prerokovanie okolo územného plánu. V meste Košice ale platí uznesenie poslancov mesta Košice č. 1297 o 15-dňovej oznamovacej povinnosti mesta voči občanom. Mesto vedome porušuje zákon, lebo som si istý, že to opäť niekomu vyhovuje. Preto táto vec skončí na prokuratúre, lebo mesto Košice na čele s Richardom Rašim, ktorý sľuboval transparentné Košice (chcel som napísať pod vedením, ale to by nebol pravda, lebo mesta riadi niekto úplne iný). Slovo „transparentné“ v podaní strany SMER znamená neviditeľný (všetko sa deje potichu a čo najneviditeľnejšie) a s tou skutočnou spoločenskou transparentnosťou to nemá nič spoločné.

Je smutné dnešné (opakované) zistenie, že úradníci magistrátu mesta Košice a najmä červení politici v Košiciach sú tu pre investorov a nie pre občanov, z ktorých peňazí sú platí a ktorým majú slúžiť.

Covid dotácia na nájomné je diskriminačná, likvidačná a asi aj protiústavná alebo prečo budú mať podnikatelia vyššie nájomné 4 roky.

14.03.2021

Sústavne počúvame o rovnosti pred zákonom. A platí to aj v podnikaní, že všetci by sme mali podnikať za rovnakých pravidiel tak, aby nikto nebol zvýhodňovaný oproti inému. Covid „podpora“ na nájomnom je však pravým opakom. Keď daňový úrad chce vykonať kontrolu podnikateľa, tak si ho vie nájsť v jeho prevádzke. Ale keď má štát vyplatiť nejakú úľavu na [...]

Košickí developeri nesmú robiť pre mesto urbanistické štúdie.

27.01.2021

Počúvame zo všetkých strán, aké dôležité je chrániť životné prostredie, faunu a flóru. Mesto Košice sa chce uchádzať o titul Zelené mesto Košice, aj keď nikto netuší, čo sa za tým skrýva a či už podalo žiadosť. Ak by chcelo byť mesto Košice naozaj zelené, malo by si hneď v úvode nastaviť „zelené“ procesy fungovania svojich úradov a samosprávy ako celku. [...]

Polovičnú úhradu za nájomné nedostali a nedostanú stovky, možno tisícky podnikateľov.

02.12.2020

Oznam o preplatení polovičku nájmu pre podnikateľov znie krásne. A to je snáď všetko, pre mnohých. Štát tisícky podnikateľov hodil cez palubu a tí nedostali ani cent. A prečo? Podnikateľ podniká v priestoroch, ktoré má prenajaté od prenajímateľa. Štát zatvoril povinne všetky prevádzky a bombasticky oznámil, že podnikateľom preplatí polovicu nájmu, ale… A [...]

navaľný navalnyj

Navaľného stav je podľa lekárov kritický, hrozí mu zlyhanie obličiek aj smrť

17.04.2021 21:15

Väznený ruský opozičný politik Alexej Navaľnyj už viac ako dva týždne drží protestnú hladovku.

Andrej Babiš

Česko vyhostí osemnásť pracovníkov ruskej ambasády. Má ísť o špiónov

17.04.2021 20:05, aktualizované: 20:59

Dôvodom vyhostenia je podozrenie zo zapojenia dôstojníkov ruskej vojenskej rozviedky do výbuchu muničných skladov v obci Vrbětice z roku 2014.

kuba Raúl Castro

Raúl Castro odstúpi z čela komunistickej strany

17.04.2021 18:04

Krok, ktorý sa očakával, dáva koniec ére formálneho vodcovstva Castrovcov v krajine, ktorá sa začala revolúciou v roku 1959.

Rusko, Kremeľ, Moskva

Rusko vypovedalo ukrajinského konzula pôsobiaceho v Petrohrade

17.04.2021 16:38

Očakáva sa, že Ukrajina zareaguje recipročným vypovedaním ruského diplomata.