Založ si blog

Poštár Drucker musí mať neskutočné ego a žiadne zrkadlo.

Asi sa mnohí zhodneme na tom, že ministerstvo vnútra, polícia a protikorupčné jednotky potrebujú totálnu zmenu. A tú zmenu môže priniesť najmä minister, ktorý sa danej problematike rozumie a je v danej oblasti zorientovaný.

Poštár Druker sa stal ministrom zdravotníctva a za dva roky tam podľa mňa urobil takmer veľké NIČ. Tvrdím to aj na základe osobnej skúsenosti v ministerstvom zdravotníctva. Pacient je stále na poslednom mieste, pohotovosť, urgent a aj záchranky vás nechajú stále dlhé hodiny čakať, do prepúšťacích správ sa i naďalej píšu klamstvá, ministerstvo podnety nezaujímajú a defacto sa nič nezmenilo. Východoslovenská zdravolobby skupina prepojená so SMERom sa nebúri a tíško si i naďalej točí verejné peňiažky, aby mohla v kľude a veľkolepo oslavovať narodeniny jedného z nich na Hlavnej v Košiciach práve v tej chvíli, keď desaťtisíce ľudí na Hlavnej protestuje proti danému prehnitému systému.

Osobne si myslím, že práve to NIČ je obrovským predpokladom, prečo urobiť poštára Druckera ministrom vnútra. Pre smerákov sa „osvedčil“ v zdravotníctve, kde sa točia miliardy a nič závratné sa neudialo. Asi pekne poslúchal. No a nie je nič lepšie pre tento polomafiánsky štát, ak na čele vnútra bude stáť človek, ktorý nemá ani šajnu o fungovaní polície, SIS či protikorupčných jednotiek a ešte sa osvedčil ako poslušný.

Vážne si pán Drucker neuvedomuje, že toto je naozaj veľmi vážna situácia v našom štáte?
Že rezort vnútra potrebuje profesionála na čele?

To si vážne pán Drucker nevie sám sebe priznať, že na toto nemáte? To nie je ako na pošte, kde sa po vašom odchode, okrem dámskych hygienických vecí, predáva už takmer všetko… a ľudia i naďalej stoja v neskutočných radách.

Ak si pán Drucker nevšimol, tak štát je v morálnej a právnej kríze, lebo je prerastený organizovaným zločinom. Táto situácia nie je o zbieraní ministerských stoličiek, ale štát sa nachádza v ťažkej kríze a situácia je naozaj, naozaj, vážna.

Vy sa vážne pán Drucker nehanbíte uchádzať o funkciu ministra vnútra, aj keď nemáte ani šajnu po danom rezorte v dnešnej veľmi zložitej situácii ?

Košickí developeri nesmú robiť pre mesto urbanistické štúdie.

27.01.2021

Počúvame zo všetkých strán, aké dôležité je chrániť životné prostredie, faunu a flóru. Mesto Košice sa chce uchádzať o titul Zelené mesto Košice, aj keď nikto netuší, čo sa za tým skrýva a či už podalo žiadosť. Ak by chcelo byť mesto Košice naozaj zelené, malo by si hneď v úvode nastaviť „zelené“ procesy fungovania svojich úradov a samosprávy ako celku. [...]

Polovičnú úhradu za nájomné nedostali a nedostanú stovky, možno tisícky podnikateľov.

02.12.2020

Oznam o preplatení polovičku nájmu pre podnikateľov znie krásne. A to je snáď všetko, pre mnohých. Štát tisícky podnikateľov hodil cez palubu a tí nedostali ani cent. A prečo? Podnikateľ podniká v priestoroch, ktoré má prenajaté od prenajímateľa. Štát zatvoril povinne všetky prevádzky a bombasticky oznámil, že podnikateľom preplatí polovicu nájmu, ale… A [...]

Prečo mnohé dažďové záhrady považujem za drahé, trošku populistické a nesystémové.

17.10.2020

Dnes je moderné a aj potrebné rozprávať o ochrane životného prostredia, o klimatických problémoch a podobne. Ale aj konať. Všetci vieme, že odvádzanie vody zo striech či ciest do kanálov je zlé riešenie. A ja s tým úplne súhlasím. Ak by sme nemali kanalizáciu, tak dažďová voda, ktorá by spadla, ostala by na danom mieste kde by sa vytvorili mláky a a na [...]

test, kloktanie, testovanie, covid,

Čekan: Kloktací test je zlatý stred medzi PCR a antigénovými testami

26.02.2021 16:49

Spoločnosť MultiplexDX ponúka najnovší kloktací LAMP-test. Dosahuje takmer citlivosť PCR testov, vzorky sa vyhodnocujú jednoduchšie.

Trnavská univerzita / TU /

Trnavská univerzita vyhlásila štrajkovú pohotovosť

26.02.2021 14:20

Štrajková pohotovosť je reakciou na pripravovanú novelu vysokoškolského zákona, ktorú akademický senát zásadne odmieta.

Branislav Gröhling

Gröhling zjednotil vysoké školy. Chcú brániť svoje slobody

26.02.2021 14:00

„Žiadnemu ministrovi sa za ostatných tridsať rokov nepodarilo zjednotiť akademickú obec tak ako súčasnému." hovorí dekan Michal Turošík.

Alexej Navaľnyj

Navaľný si odpyká viac než dvojročný trest v trestaneckej kolónii

26.02.2021 13:40

Ruského opozičného aktivistu odsúdili v dvoch procesoch - v prípade ohovárania veterána z druhej svetovej vojny i v rámci odvolacieho konania v kauze Yves Rocher.