Založ si blog

„Nová“ vláda so starým programom je opovrhnutím protestujúcich ľudí v uliciach.

Na Slovensku prebiehajú najväčšie protesty od roku 1989. Spôsobili demisiu premiéra, odchod ministra vnútra. Ľudia neveria štátnym inštitúciam, polícii, NAKA, SIS, prokuratúre a ani súdom. Slovenský štát je prehnitý na všetkých frontoch.
Z toho všetkého, o čom sa písalo za posledné 3 týždne, je väčšine ľudí špatne, mnohí z toho majú hnev a beznádej a mladí nevidia jediný dôvod (okrem rodiny) zostať na Slovensku. Mafia v kravatách si tu robí čo chce.

Prezident poveril predstaviteľa SMERu zostavením vlády. Nominanti na funkciu vicepriemiéra pre investície a informatiku p.Raši, na funkciu ministra vnútra p.Ducker a na funkciu ministerky kultúry, ktorú nepozná ani google, sú absolútnym výsmechov voči nespokojnej verejnosti. Ani jeden z nich, najmä páni, nemajú ani šajnu o rezortoch, ktoré majú spravovať. Ja keby som bol na ich mieste, tak sa hanbím jak pes. Vlastne by som sa nehanbil, lebo by som danú ponuku neprijal.
Toto má byť vzor pre našu mládež ? Že nemáte ani šajnu a i tak môžeš byť minister? Čo tieto figúrky môžu priniesť do danej problematiky? Veľké NIČ.

Ale totálnym pľuvancom do tváre nespokojných občanov je to, že vláda ide zajtra predložiť na schválenie STARÉ programové vyhlásenie vlády. V štáte máte dôsť vážnu situáciu. Frustrácia a nasratosť ľudí je na najvyšších obrátkach. A toto SMER-SNS zoskupenie s maďarskými farizejmi a klamármi sa vôbec ani neunúva obnoviť programové vyhlásenie, zakomponovať doň niektoré z požiadaviek ulice. Veď načo ? Ľudia ich opäť nezaujímajú. Opäť si varia svoju polievočku.

Zajtra, čiže v piatok, rátajú s tým, že im poslanci a poslanci na nich závislí, pekne a poslušne zahlasujú za staré a neaktuálne programové vyhlásenie a všetko bude opäť ……v zmysle zákona.

A tak sa zajtra Slovensko dostane opäť ………………..do svojich starých koľají. Eurofondy budú opäť prúdiť na správne účty, šef polície bude opäť rozprávať nezmysly na tlačovke, protikorupčný šéf sa bude nachádzať tam kde nemá …………. a ľudia budú v uliciach.

A záver?
Nakoľko sa defacto nič nezmenilo, ľudia sa stále budú stretávať na námestiach a kedže sa študenti z organizovania stiahli, mám pocit, že protesty naberú na obrátkach a sile, a nový minister vnútra zdravopoštár Drucker bude mať aspoň nejakú robotu, ktorej snáď bude rozumieť – a to je totálny hnev národa na štátnu moc… Kto vie, kde to celé skončí?

Prečo mnohé dažďové záhrady považujem za drahé, trošku populistické a nesystémové.

17.10.2020

Dnes je moderné a aj potrebné rozprávať o ochrane životného prostredia, o klimatických problémoch a podobne. Ale aj konať. Všetci vieme, že odvádzanie vody zo striech či ciest do kanálov je zlé riešenie. A ja s tým úplne súhlasím. Ak by sme nemali kanalizáciu, tak dažďová voda, ktorá by spadla, ostala by na danom mieste kde by sa vytvorili mláky a a na [...]

Stalin mal NKVD, Polaček má Referát auditu a kontrolingu (RAK).

24.07.2020

Každá samospráva, čiže obce a mestá sa riadia Zákonom o obecnom zriadení 369/1990, pričom Bratislava a Košice majú ešte vlastné zákony, no základ tvorí 369/1990. Zákon upravuje rozhodovaciu právomoc, výkonnú a aj kontrolnú. Za účelom kontroly majú veľké mestá útvary hlavného kontrolóra, menšie majú hlavného kontrolŕa a tí podliehajú parlamentu [...]

Ukradli FB stránku obce Rudník tí, čo organizujú referendum ?

09.07.2020

Obec Rudník pri Košiciach. V sobotu ju čaká čudné referendum, na ktoré prídu len tých pár, čo im uverili. Ale čo je podstatné je to, že referendum je vrcholom občianskej demokracie, v ktorej môžu občania slobodne a demokraticky vyjadriť svoj názor. Je to o slušnosti, demokracii a práve. Je o slušnosti, demokracii a práve aj to, že títo organizátori referenda urobili to, [...]

Polícia

Eurobarometer: Na Slovensku vzrástla dôvera v políciu

30.10.2020 10:29

Práci polície však stále neverí 51% Slovákov, čo je najvyššie číslo v Európskej únii.

Nemecko koronavírus testovanie vzorka lekár

Nový rekord v počte infikovaných. Pribudlo 3363 pozitívnych a 12 mŕtvych

30.10.2020 10:05, aktualizované: 10:35

Počas uplynulého dňa urobili spolu 16 556 testov.

Marek Majdan

Epidemiológ Majdan: V krízovej situácii chýbajú detailné údaje

30.10.2020 09:00

Bez presných údajov nemožno podľa epidemiológa Marka Majdana z Trnavskej univerzity nastaviť protiepidemické opatrenia adresnejšie.

Hlasovanie / Voľby USA /

V amerických prezidentských voľbách v predstihu hlasovalo rekordných vyše 80 miliónov voličov

30.10.2020 08:41

Doterajší vývoj odovzdávania voličských hlasov naznačuje, že USA zrejme dosiahnu najvyššie percento účasti vo voľbách za 100 rokov.