Založ si blog

„Nová“ vláda so starým programom je opovrhnutím protestujúcich ľudí v uliciach.

Na Slovensku prebiehajú najväčšie protesty od roku 1989. Spôsobili demisiu premiéra, odchod ministra vnútra. Ľudia neveria štátnym inštitúciam, polícii, NAKA, SIS, prokuratúre a ani súdom. Slovenský štát je prehnitý na všetkých frontoch.
Z toho všetkého, o čom sa písalo za posledné 3 týždne, je väčšine ľudí špatne, mnohí z toho majú hnev a beznádej a mladí nevidia jediný dôvod (okrem rodiny) zostať na Slovensku. Mafia v kravatách si tu robí čo chce.

Prezident poveril predstaviteľa SMERu zostavením vlády. Nominanti na funkciu vicepriemiéra pre investície a informatiku p.Raši, na funkciu ministra vnútra p.Ducker a na funkciu ministerky kultúry, ktorú nepozná ani google, sú absolútnym výsmechov voči nespokojnej verejnosti. Ani jeden z nich, najmä páni, nemajú ani šajnu o rezortoch, ktoré majú spravovať. Ja keby som bol na ich mieste, tak sa hanbím jak pes. Vlastne by som sa nehanbil, lebo by som danú ponuku neprijal.
Toto má byť vzor pre našu mládež ? Že nemáte ani šajnu a i tak môžeš byť minister? Čo tieto figúrky môžu priniesť do danej problematiky? Veľké NIČ.

Ale totálnym pľuvancom do tváre nespokojných občanov je to, že vláda ide zajtra predložiť na schválenie STARÉ programové vyhlásenie vlády. V štáte máte dôsť vážnu situáciu. Frustrácia a nasratosť ľudí je na najvyšších obrátkach. A toto SMER-SNS zoskupenie s maďarskými farizejmi a klamármi sa vôbec ani neunúva obnoviť programové vyhlásenie, zakomponovať doň niektoré z požiadaviek ulice. Veď načo ? Ľudia ich opäť nezaujímajú. Opäť si varia svoju polievočku.

Zajtra, čiže v piatok, rátajú s tým, že im poslanci a poslanci na nich závislí, pekne a poslušne zahlasujú za staré a neaktuálne programové vyhlásenie a všetko bude opäť ……v zmysle zákona.

A tak sa zajtra Slovensko dostane opäť ………………..do svojich starých koľají. Eurofondy budú opäť prúdiť na správne účty, šef polície bude opäť rozprávať nezmysly na tlačovke, protikorupčný šéf sa bude nachádzať tam kde nemá …………. a ľudia budú v uliciach.

A záver?
Nakoľko sa defacto nič nezmenilo, ľudia sa stále budú stretávať na námestiach a kedže sa študenti z organizovania stiahli, mám pocit, že protesty naberú na obrátkach a sile, a nový minister vnútra zdravopoštár Drucker bude mať aspoň nejakú robotu, ktorej snáď bude rozumieť – a to je totálny hnev národa na štátnu moc… Kto vie, kde to celé skončí?

Košickí developeri nesmú robiť pre mesto urbanistické štúdie.

27.01.2021

Počúvame zo všetkých strán, aké dôležité je chrániť životné prostredie, faunu a flóru. Mesto Košice sa chce uchádzať o titul Zelené mesto Košice, aj keď nikto netuší, čo sa za tým skrýva a či už podalo žiadosť. Ak by chcelo byť mesto Košice naozaj zelené, malo by si hneď v úvode nastaviť „zelené“ procesy fungovania svojich úradov a samosprávy ako celku. [...]

Polovičnú úhradu za nájomné nedostali a nedostanú stovky, možno tisícky podnikateľov.

02.12.2020

Oznam o preplatení polovičku nájmu pre podnikateľov znie krásne. A to je snáď všetko, pre mnohých. Štát tisícky podnikateľov hodil cez palubu a tí nedostali ani cent. A prečo? Podnikateľ podniká v priestoroch, ktoré má prenajaté od prenajímateľa. Štát zatvoril povinne všetky prevádzky a bombasticky oznámil, že podnikateľom preplatí polovicu nájmu, ale… A [...]

Prečo mnohé dažďové záhrady považujem za drahé, trošku populistické a nesystémové.

17.10.2020

Dnes je moderné a aj potrebné rozprávať o ochrane životného prostredia, o klimatických problémoch a podobne. Ale aj konať. Všetci vieme, že odvádzanie vody zo striech či ciest do kanálov je zlé riešenie. A ja s tým úplne súhlasím. Ak by sme nemali kanalizáciu, tak dažďová voda, ktorá by spadla, ostala by na danom mieste kde by sa vytvorili mláky a a na [...]

Trnavská univerzita / TU /

Trnavská univerzita vyhlásila štrajkovú pohotovosť

26.02.2021 14:20

Štrajková pohotovosť je reakciou na pripravovanú novelu vysokoškolského zákona, ktorú akademický senát zásadne odmieta.

Branislav Gröhling

Gröhling zjednotil vysoké školy. Chcú brániť svoje slobody

26.02.2021 14:00

„Žiadnemu ministrovi sa za ostatných tridsať rokov nepodarilo zjednotiť akademickú obec tak ako súčasnému." hovorí dekan Michal Turošík.

Alexej Navaľnyj

Navaľný si odpyká viac než dvojročný trest v trestaneckej kolónii

26.02.2021 13:40

Ruského opozičného aktivistu odsúdili v dvoch procesoch - v prípade ohovárania veterána z druhej svetovej vojny i v rámci odvolacieho konania v kauze Yves Rocher.

NR SR núdzový stav predĺženie

Poslanci odsúhlasili predĺženie núdzového stavu

26.02.2021 11:27, aktualizované: 13:10

Najdôležitejším opatrením naviazaným na núdzový stav je podľa predloženého materiálu zákaz vychádzania.